Umów wizytę
Celluma to specjalna lampa LED, która wykorzystywana jest do poprawy kondycji skóry. Zabieg lampą Celluma polega na naświetlaniu skóry odpowiednią dawką światła, której celem jest prowokacja zmian komórkowych, stymulacja produkcji kolagenu i elastyny, poprawa jędrności i elastyczności skóry oraz redukcja zmarszczek i przebarwień. A to dopiero początek korzyści terapeutycznych płynących z terapii światłem LED!
Terapia światłem Celluma to medyczny program oferujący szerokie i sprawdzone korzyści, w tym:
Energia światła LED działa w skórze, wnika głęboko i powoduje powstanie szeregu reakcji chemicznych oraz procesów biologicznych na poziomie molekularnym, przyczyniając się do wzrostu metabolizmu, intensywniejszej produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, regulacji gospodarki tlenu i azotu, zmniejszenia procesów zapalnych, wspomagania gojenia się ran oraz przyspieszenia regeneracji tkanek. Głównym zadaniem światła LED jest dostarczanie komórkom energii, prowokując pobudzenie mechanizmów regeneracji komórek, prowadząc tym samym także do redukcji ilości wolnych rodników w komórkach i macierzy zewnątrzkomórkowej. Każdy z kolorów światła ma inne właściwości terapeutyczne i może zostać dobrany indywidualnie do potrzeb pacjenta.
Wykorzystanie technologii LED opiera się na użyciu specyficznych długości fal świetlnych do wywoływania efektów terapeutycznych na skórze i tkankach podskórnych. Terapia światłem LED działa na zasadzie absorpcji specyficznych długości fal świetlnych przez mitochondria w komórkach skóry, co prowadzi do zwiększenia produkcji ATP (adenozynotrójfosforanu) oraz aktywacji różnych ścieżek sygnalizacyjnych, prowadząc tym samym do szeregu zmian komórkowych przynoszących ostatecznie spektrum korzyści terapeutycznych.
W przypadku terapii światłem niebieskim (415 nm), jest ono skuteczne w eliminacji bakterii Propionibacterium acnes, co jest kluczowe w leczeniu trądziku. Światło czerwone (630 nm) zwiększa mikrokrążenie oraz produkcję kolagenu, co pomaga z kolei w regeneracji skóry oraz redukcji stanów zapalnych. Światło bliskie podczerwieni (880 nm) również jest w stanie zredukować stany zapalne, a także znajduje zastosowanie w terapii dla pacjentów zmagających się z bólem przewlekłym.
Terapia światłem LED (ang. Light Emitting Diode) działa na zasadzie fotobiomodulacji, gdzie światło LED, emitowane za pomocą specjalistycznych lamp dermatologicznych, absorbowane jest przez komórki skóry, zwiększając tym samym produkcję energii komórkowej (ATP), co prowadzi ostatecznie do aktywacji szeregu ścieżek sygnalizacyjnych na poziomie komórkowym. To z kolei stymuluje regenerację tkanek, produkcję kolagenu i elastyny, poprawiając przy tym mikrokrążenie w tkankach i komórkach skóry. Komórki makrofagów poddane terapii światłem czerwonym uwalniają cytokiny, które stymulują produkcję czynników wzrostu wpływających na zmniejszenie procesów zapalnych, wspomaganie gojenia się ran oraz przyspieszenie regeneracji.
Każdy z kolorów światła ma inne właściwości terapeutyczne i może zostać dobrany indywidualnie do potrzeb pacjenta.
Terapia światłem niebieskim przyczynia się do produkcji tlenu singletowego w tkankach, który przeciwdziała bakteriom Propionibacterium acnes, odpowiadającym za nasilanie trądziku. Światło czerwone absorbowane jest przez fibroblasty, powodując stymulację procesów metabolicznych oraz regulację szlaków energetycznych, prowadząc do zwiększonej syntezy kolagenu oraz elastyny. Światło podczerwone z kolei przyczynia się do prowokacji angiogenezy redukującej stany zapalne, prowadząc do redukcji bólu oraz regeneracji tkanek. Dzięki różnym długościom fal, terapia światłem LED może skutecznie przeciwdziałać zróżnicowanym problemom skórnym i znajduje zastosowanie w leczeniu trądziku, atopowego zapalenia skóry i łuszczycy, redukcji zmarszczek, rumienia i stanu zapalnego skóry, wyrównaniu kolorytu i rozjaśnieniu cery, poprawie jędrności skóry, a także w terapii bólu oraz przyspieszeniu gojenia ran.
Terapia światłem LED jest nieinwazyjna, skuteczna i bezpieczna, co czyni ją atrakcyjną alternatywą dla innych, bardziej inwazyjnych metod.
W praktyce klinicznej, terapia LED jest często stosowana jako uzupełnienie innych zabiegów estetycznych, takich jak mikrodermabrazja, czy laseroterapia.
Przygotowanie do zabiegu polega na konsultacji ze specjalistą Viva Derm, która ma na celu wykrycie wszelkich przeciwwskazań do zabiegu.
Zaleca się, aby zabieg wykonywać w okresie o umiarkowanym nasłonecznieniu, tak aby zminimalizować oddziaływanie UV na skórę twarzy. Ponadto, zaleca się nie spożywać alkoholu na 24 godziny przed
zabiegiem.
Wskazania |
---|
➔ Leczenie stanów zapalnych (np. stany zapalne skóry, zapalenie ścięgen lub stawów) |
➔ Pielęgnacja ran i regeneracja tkanek (np. owrzodzenia, pęknięcia ścięgien, rozerwania więzadeł) |
➔ Regeneracja po zabiegach laserowych i chirurgii plastycznej |
➔ Leczenie różnych odmian trądziku (młodzieńczego jak również wieku dojrzałego, trądziku różowatego oraz stanów ropnych mieszka włosowego) |
➔ Wspomaganie leczenia wypadania włosów |
➔ Stymulacja skóry owłosionej głowy oraz mieszków włosowych w celu wzmocnienia porostu włosów oraz poprawy ich struktury |
➔ Opryszczka |
➔ Immunomodulacja dermatoz (atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, egzema) |
➔ Rogowacenie słoneczne |
➔ Redukcja zmarszczek i linii mimicznych |
➔ Poprawa sprężystości i wyglądu skóry |
➔ Odbudowa skóry, redukcja opuchlizny i siniaków |
➔ Zaburzenia pigmentacji |
➔ Minimalizacja wielkości rozszerzonych porów |
➔ Poprawa krążenia krwi |
➔ Miejscowe leczenie rozstępów, blizn oraz cellulitu |
➔ Sztywność i przykurcze mięśni |
➔ Depresja |
➔ Terapia bólu (np. ból w dolnej części pleców, ból szyi, bóle związane ze stanami zapalnymi) |
Przeciwwskazania |
---|
➔ Uczulenie na światło |
➔ Padaczka |
➔ Bielactwo |
➔Porfiria |
➔ Ciąża i karmienie piersią |
➔ Choroby nowotworowe |
➔ Przyjmowanie leków światłouczulających lub ulegających fotodegradacji |
➔ Leczenie pochodnymi witaminy A |
Więcej informacji na temat podstawy naukowej, mechanizmu działania oraz korzyści terapeutycznych terapii światłem LED znajdziecie Państwo w poniższych publikacjach naukowych:
1. Barolet D. (2008). Light-emitting diodes (LEDs) in dermatology. Seminars in cutaneous medicine and surgery, 27(4), 227–238.
2. Hashmi, J. T., Huang, Y. Y., Osmani, B. Z., Sharma, S. K., Naeser, M. A., & Hamblin, M. R. (2010). Role of low-level laser therapy in neurorehabilitation. PM & R : the journal of injury, function, and rehabilitation, 2(12 Suppl 2), S292–S305.
3. Avci, P., Gupta, A., Sadasivam, M., Vecchio, D., Pam, Z., Pam, N., & Hamblin, M. R. (2013). Low-level laser (light) therapy (LLLT) in skin: stimulating, healing, restoring. Seminars in cutaneous medicine and surgery, 32(1), 41–52.
4. Hamblin, Michael & Demidova, Tatiana. (2006). Mechanisms of low level light therapy. Proc SPIE. 6140. 1-12.
5. Lee, S. Y., You, C. E., & Park, M. Y. (2007). Blue and red light combination LED phototherapy for acne vulgaris in patients with skin phototype IV. Lasers in surgery and medicine, 39(2), 180–188.
6. Lee, J. H., Roh, M. R., & Lee, K. H. (2006). Effects of infrared radiation on skin photo-aging and pigmentation. Yonsei medical journal, 47(4), 485–490.
Terapia światłem LED to nieinwazyjna technika, która wykorzystuje różne długości fal świetlnych do poprawy kondycji skóry i leczenia różnych problemów dermatologicznych.
Terapia światłem LED niesie wiele zróżnicowanych korzyści. Jeżeli zależy Ci na poprawie jakości i wyglądu skóry, redukcji efektów starzenia, spłyceniu zmarszczek, redukcji porów i przebarwień, leczeniu trądziku, zmniejszeniu stanów zapalnych, przyspieszeniu gojenia ran, regeneracji tkanek, poprawie krążenia krwi, bądź też wsparciu leczenia wypadania włosów, terapia światłem LED może okazać się dla Ciebie skuteczna!
Efekty terapii światłem LED mogą utrzymywać się przez kilka miesięcy, w zależności od indywidualnych cech pacjenta i rodzaju leczonego problemu skórnego.
Podczas zabiegu, pacjent ma zasłonięte oczy. Działanie światła na skórę jest całkowicie bezpieczne, nieinwazyjne oraz bezbolesne. Lampa znajduje się w bardzo bliskiej odległości od obszaru leczonego (1-5 cm). Zabieg trwa 30 minut, niezależnie od wybranego programu terapeutycznego. Po zabiegu pacjent może od razu wrócić do czynności dnia codziennego. Zabieg jest nieinwazyjny, nie wymaga czasu rekonwalescencji i można go bezpiecznie stosować na każdy rodzaj skóry.
Terapia światłem LED znajduje zastosowanie w szeregu protokołów terapeutycznych i sprawdzi się jako rozwiązanie wielu zróżnicowanych problemów skóry i ciała, w tym m.in. przyspiesza gojenie po zabiegach laserowych i chirurgii plastycznej, wspiera regenerację ran oraz procesy gojenia skóry, wykazuje działanie biostymulujące, redukuje zmarszczki i przebarwienia, poprawia wygląd i jakość skóry, zwalcza różne rodzaje trądziku, likwiduje stany zapalne skóry, zwiększa krążenie krwi i nawilżenie skóry, wspomaga leczenie wypadania włosów oraz regenerację tkanek po urazach oraz przynosi ukojenie w terapii bólu, a to tylko część z potencjalnych zastosowań terapii światłem LED!
Unikaj ekspozycji na słońce przed zabiegiem, nie stosuj agresywnych zabiegów kosmetycznych na obszarze, który ma być poddany terapii światłem LED oraz powstrzymaj się od konsumpcji alkoholu na 24 godziny przed zabiegiem. Przy terapii światłem LED, nie wolno stosować jednocześnie
żadnych innych zabiegów z wykorzystaniem promieniowania UV, peelingów, preparatów z retinolem lub kremów/maści farmaceutycznych. Po zabiegu należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce oraz stosować krem z filtrem SPF.
Istnieje wiele wskazań do terapii światłem LED. Niektóre z nich obejmują: leczenie stanów zapalnych, leczenie różnych rodzajów trądziku, leczenie dermatoz (atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, egzema), wspomaganie leczenia wypadania włosów, redukcję zmarszczek, poprawę
wyglądu i jakości skóry, poprawę pigmentacji skóry oraz krążenia krwi, leczenie bólu, a także przyspieszenie gojenia ran i blizn.
Przeciwwskazania do terapii światłem obejmują uczulenie na światło, padaczkę, bielactwo, porfirię, ciążę i karmienie piersią, choroby nowotworowe, przyjmowanie leków światłouczulających lub ulegających fotodegradacji, a także leczenie pochodnymi witaminy A.
Terapia światłem LED jest zabiegiem zupełnie bezbolesnym.
Aktualne ceny zabiegów znajdują się w naszym > CENNIKU <
Chcesz poprawić wygląd swojej skóry i zyskać pewność siebie?
Wypełnij nasz formularz kontaktowy, aby umówić się na wizytę! Nasi specjaliści są gotowi, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i zaproponować najlepsze rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb.
Nie zwlekaj, zrób pierwszy krok do piękniejszej i zdrowszej skóry już dziś!
Masz więcej pytań?
Potrzebujesz dodatkowych informacji?
Skontaktuj się z nami – z przyjemnością porozmawiamy z Tobą o naszych zabiegach medycyny estetycznej.