Laserowe zamykanie naczynek na nogach

Rozszerzone naczynka krwionośne na nogach, potocznie nazywane „pajączkami”, to powszechny problem estetyczny, występujący szczególnie u kobiet. Pojawiające się na udach i łydkach niewielkie sine lub czerwone niteczki nadają skórze niejednolity wygląd i mogą być przyczyną dyskomfortu i obniżonej samooceny. Laserowe zamykanie naczynek na nogach to nowoczesna, skuteczna i nieinwazyjna metoda, pozwalająca w bezpieczny sposób pozbyć się tego defektu estetycznego.
Cena:
>> CENNIKU <<
Czas zabiegu:
Znieczulenie:
Objawy pozabiegowe:
Rekonwalescencja:
Sugerowana liczba zabiegów:
Usuwanie pajączków – laserowe zamykanie naczynek na nogach w Warszawie
Instytut Medycyny Regeneracyjnej Viva Derm w Warszawie oferuje pacjentom zabieg laserowego zamykania naczynek na nogach przy wykorzystaniu nowoczesnego urządzenia o dwóch długościach fal (532/1064 nm). Dzięki temu laser umożliwia usunięcie powierzchownych i głębszych zmian, zarówno w przypadku pojedynczych rozszerzonych naczynek, jak i większych skupisk.

Laserowe zamykanie naczynek na nogach w Viva Derm – dlaczego warto skorzystać z oferty Instytutu Medycyny Regeneracyjnej?
Viva Derm w Warszawie to profesjonalna placówka medyczna specjalizująca się m.in. w dermatologii, medycynie estetycznej i leczeniu problemów naczyniowych. Wszystkie zabiegi w Instytucie Medycyny Regeneracyjnej przeprowadzane są przez doświadczonych specjalistów – lekarzy, pielęgniarki i kosmetologów, którzy posiadają bogatą wiedzę i odpowiednie kwalifikacje do wykonywania określonych procedur.
Laserowe zamykanie naczynek na nogach w Viva Derm przeprowadzane jest przy użyciu nowoczesnego urządzenia laserowego emitującego fale o długości 532 nm (laser KTP) lub 1064 nm (laser Nd:YAG), co pozwala naszym specjalistom indywidualnie dobierać parametry do rodzaju i głębokości zmian naczyniowych. Dzięki temu możemy osiągać satysfakcjonujące efekty leczenia, przy jednoczesnym dbaniu o bezpieczeństwo naszych pacjentów. Głowica laserowa posiada również system chłodzący, który zwiększa komfort podczas zabiegu i minimalizuje ryzyko podrażnień skóry.
Laserowe zamykanie naczynek na nogach – co to jest?
Laserowe zamykanie naczynek na nogach to nowoczesna metoda medyczna, która umożliwia skuteczne usuwanie rozszerzonych naczyń krwionośnych, zwanych potocznie „pajączkami” lub teleangiektazjami. Zabieg polega na selektywnym oddziaływaniu światła lasera na zmienione naczynia, co stopniowo minimalizuje ich widoczność.
Procedura rekomendowana jest osobom, które zmagają się z widocznymi naczynkami na łydkach, udach, w okolicach kolan czy kostek. Zabieg przywraca zdrowy wygląd skórze nóg, poprawia estetykę i komfort pacjentów, a jednocześnie jest nieinwazyjny i charakteryzuje się krótkim okresem rekonwalescencji.
Na czym polega laserowe zamykanie naczynek na nogach?
Mechanizm działania zabiegu zamykania naczynek na nogach laserem opiera się na zjawisku fototermolizy selektywnej. Urządzenie laserowe emituje wiązkę światła o konkretnej długości fali, która jest pochłaniana przez hemoglobinę – barwnik krwi znajdujący się w poszerzonych naczynkach. Energia świetlna przekształcana jest w ciepło, które prowadzi do kontrolowanego uszkodzenia ściany naczynia, jego obkurczenia i zamknięcia. Z czasem naczynko zostaje wchłonięte przez organizm, a jego widoczność stopniowo zanika.
W zależności od głębokości i średnicy naczyń stosuje się różne długości fal. W przypadku nóg rozszerzone naczynka położone są nieco głębiej, niż np. w przypadku rumienia na twarzy, dlatego najczęściej korzysta się z lasera Nd:YAG, który emituje fale o długości 1064 nm, które doskonale penetrują skórę właściwą.
Technologia laserowa umożliwia precyzyjne działanie bez uszkadzania otaczających tkanek, co minimalizuje ryzyko powikłań i pozwala na szybki powrót do codziennych aktywności.
Laserowe zamykanie naczynek na nogach – przygotowanie do zabiegu
W celu zapewnienia bezpieczeństwa i skuteczności procedury, niezbędne jest właściwe przygotowanie do zabiegu. W tym celu pacjent powinien:
- unikać ekspozycji na słońce i promieniowanie UV (np. solarium) przez minimum 4 tygodnie,
- odstawić leki i preparaty uwrażliwiające skórę na działanie światła, m.in. pochodne witaminy A (retinoidy), mieszanki ziół zawierające dziurawiec i nagietek,
- zrezygnować z zabiegów podrażniających skórę, np. peelingów mechanicznych i chemicznych,
- zrezygnować z depilacji woskiem i depilatorem elektrycznym, niewskazane jest również wykonywanie laserowego zamykania naczynek na nogach w trakcie serii zabiegów epilacji laserowej,
- poinformować lekarza o przyjmowanych lekach i suplementach.
Wskazania do laserowego zamykania naczynek na nogach
Zabieg zalecany jest pacjentom z:
- pajączkami naczyniowymi na udach, łydkach, okolicach kolan i kostek,
- naczyniakami płaskimi,
- naczyniakami rubinowymi.
Przeciwwskazania do laserowego zamykania naczynek na nogach
Przed zabiegiem laserowego usuwania naczynek na nogach w Viva Derm pacjent odbywa konsultację ze specjalistą w celu wykluczenia obecności przeciwwskazań, takich jak:
- świeża opalenizna,
- zakażenia i stany zapalne skóry w obszarze zabiegowym,
- przyjmowanie leków światłouczulających i retinoidów oraz stosowanie suplementów i ziół o podobnym działaniu (np. dziurawiec, nagietek),
- niektóre choroby autoimmunologiczne, szczególnie łuszczyca, bielactwo, toczeń układowy,
- rozrusznik serca,
- padaczka,
- niewyrównana cukrzyca,
- nowotwory,
- ciąża i okres karmienia piersią (karmienie piersią jest przeciwwskazaniem względnym, dlatego warto zapytać specjalistę).
Laserowe zamykanie naczynek na nogach – przebieg procedury
Zabieg rozpoczyna się od szczegółowej konsultacji ze specjalistą, który przeprowadza ocenę kliniczną zmian naczyniowych oraz ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Po wykluczeniu obecności przeciwwskazań i zakwalifikowaniu do procedury, specjalista informuje pacjenta o planie leczenia i dobiera odpowiednie parametry urządzenia.
Przed rozpoczęciem procedury skóra zostaje dokładnie oczyszczona i odkażona. Pacjent i specjalista wykonujący zabieg zakładają specjalne okulary ochronne. Następnie przykłada się głowicę lasera do skóry w miejscu z widocznymi zmianami naczyniowymi i emituje serię krótkich impulsów świetlnych. W trakcie zabiegu może być odczuwalne lekkie pieczenie lub szczypanie, jednak dzięki zastosowaniu głowicy chłodzącej w nowoczesnych urządzeniach laserowych, takich jak Excel V Cuter, skóra jest chroniona przed przegrzaniem, co zwiększa komfort pacjenta.
Cała procedura trwa zwykle od 10 do 30 minut, w zależności od powierzchni leczonego obszaru i liczby naczynek.
Rekonwalescencja po laserowym zamykaniu naczynek na nogach
Po zabiegu laserowym należy przestrzegać zaleceń specjalisty. Bezpośrednio po przeprowadzeniu procedury u pacjenta może pojawić się lekkie zaczerwienienie, które ustępuje samoistnie w ciągu kilku dni. Warto w tym czasie unikać dotykania i pocierania skóry oraz stosować okłady chłodzące, które minimalizują dyskomfort.
Przez 48h po zabiegu nie należy spożywać alkoholu. Zalecane jest również, aby w czasie 7 dni po zabiegu zrezygnować z sauny, basenu, jacuzzi, gorących kąpieli i intensywnego wysiłku fizycznego oraz unikać zabiegów i kosmetyków, które mogą powodować podrażnienia wrażliwej skóry (kwasy, pochodne witaminy A, preparaty z granulkami). Niezwykle istotna jest również ochrona skóry nóg przed promieniowaniem UV. Dlatego przez 4 tygodnie konieczna jest rezygnacja z opalania w solarium i ekspozycji na słońce oraz niezbędne jest stosowanie kremów z wysokim filtrem SPF. W tym czasie nie należy również poddawać skóry innym zabiegom kosmetycznym.
Laserowe usuwanie naczynek na nogach – zalecana liczba zabiegów
Liczba sesji jest ustalana indywidualnie po ocenie efektów pierwszego zabiegu. W zależności od rozległości i głębokości zmian, zwykle wykonuje się od 3 do 6 zabiegów w odstępach kilku tygodni.
Efekty zabiegu
Laserowe zamykanie naczynek na nogach wpływa na wyraźna poprawę wyglądu skóry i zminimalizowanie widoczności pajączków i innych zmian naczyniowych. Pierwsze rezultaty mogą być widoczne już po kilku dniach od zabiegu – zwłaszcza w przypadku cienkich, powierzchownych naczyń. Jednak ostateczne efekty ocenia się po ok. 4–6 tygodniach, kiedy zakończy się proces resorpcji zamkniętych naczyń i regeneracji skóry. W celu osiągnięcia optymalnych efektów, zwykle zalecana jest seria zabiegów.
FAQ
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące laserowego zamykania naczynek na nogach.
Ile kosztuje laserowe zamykanie naczynek na nogach - cena (Warszawa)?
Cena laserowego zamykania naczynek na nogach w Warszawie zależy od ilości naczynek, wielkości obszaru zabiegowego i konkretnej kliniki. W cenniku na stronie internetowej Instytutu Medycyny Regeneracyjnej Viva Derm znajduje się przykładowa oferta cenowa.
Czy warto zamykać naczynka na nogach - laserowe usuwanie pajączków?
Tak, laserowe zamykanie naczynek to skuteczna metoda poprawy wyglądu skóry nóg, która zmniejsza ryzyko pojawienia się większych zmian.
Kiedy widoczne są efekty laserowego zamykania naczynek na nogach?
Pierwsze efekty laserowego usuwania pajączków mogą być zauważalne po kilku dniach, ale pełne rezultaty pierwszego zabiegu widoczne są po kilku tygodniach. Zwykle zaleca się wykonanie serii zabiegów, o ich liczbie decyduje lekarz.
Ile trwa zabieg usuwania pajączków na nogach - laserowe zamykanie naczynek?
Zabieg trwa od 10 do 30 minut, w zależności od ilości naczynek i wielkości obszaru zabiegowego.
Gdzie można zrobić laserowe zamykanie naczynek na nogach (Warszawa)?
Laserowe zamykanie naczynek na nogach można wykonać w placówkach medycznych oferujących różne metody leczenia zmian na skórze, w tym zmian naczyniowych. Jednym z takich miejsc w Warszawie jest Instytut Medycyny Regeneracyjnej Viva Derm.
Czy laserowe usuwanie naczynek na nogach jest skuteczne?
Tak, laserowe zamykanie naczynek na nogach jest jedną z zalecanych metod redukowania widoczności teleangiektazji, czyli tzw. pajączków.
Ile kosztuje zamykanie naczynek na nogach laserem (Warszawa) - usuwanie pajączków?
Koszt pojedynczego zabiegu laserowego usuwania pajączków zależy od ich liczby oraz określonej placówki medycznej. Na stronie Instytutu Medycyny Regeneracyjnej Viva Derm znajduje się cennik z przykładowymi cenami zabiegów w Warszawie.
Czy usuwanie pajączków na nogach i trądziku różowatego robi się tym samym laserem?
Do pajączków na nogach najczęściej stosuje się laser Nd:YAG o długości fal 1064 nm, natomiast do trądziku różowatego na twarzy częściej używa się lasera zielonego KTP (532 nm). Decyzję podejmuje specjalista. Niektóre nowoczesne urządzenia laserowe zapewniają obie możliwości.
Czy bezpośrednio po zabiegu zamykania naczynek na nogach laserem można uprawiać sport?
Przez kilka dni po zabiegu zalecane jest unikanie intensywnej aktywności fizycznej.
Czy laser usuwa pękające naczynka na nogach?
Tak, laser skutecznie zamyka rozszerzone (tzw. popękane) naczynka, prowadząc do ich wchłonięcia i zredukowania widoczności zmian.
Po jakim czasie znikają naczynka na nogach po laserze - ile zabiegów?
Zazwyczaj, aby całkowicie zredukować widoczność rozszerzonych naczynek, potrzeba od 3 do 6 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach. O ich liczbie decyduje lekarz.