dr Adrian Rymarczyk

Chirurg ortopeda-traumatolog

Ukończył Akademię Medyczną w Warszawie w 1997 roku (wydział lekarski). Od 2005 roku lekarz specjalista w dziedzinie ortopedii i traumatologii. Reprezentuje 25-letnie doświadczenie w chirurgii kolana, barku, kręgosłupa i stawu skokowego (artroskopie, rekonstrukcje, endoprotezoplastyki stawów), leczeniu urazów sportowych i schorzeń przewlekłych więzadeł oraz ścięgien. Jest prekursorem 20 nowatorskich technik operacyjnych w Polsce. W październiku 2014 r. doktor Rymarczyk uzyskał w Strasbourgu dyplom Europejskiego Specjalisty Kręgosłupa, certyfikowany przez SSE (Spine Society of Europe).

Z Viva Derm związany od 2022 roku gdzie konsultuje pacjentów w kierunku leczenia urazów i schorzeń stawów za pomocą iniekcji dostawowych, do ścięgien, do więzadeł, do kaletek:

  • iniekcje z kwasu hialuronowego do stawów: kolanowy, biodrowy, barkowy, skokowy, łokciowy
  • iniekcje z kwasu hialuronowego do ścięgien i więzadeł
  • iniekcje z kolagenu do stawów, ścięgien i więzadeł
  • iniekcje PRP (do stawów, ścięgien i więzadeł)
  • iniekcje do stawów mieszane (połączenie PRP z kwasem hialuronowym)
  • iniekcja dostawowa komórek macierzystych i rozdrobnionych tłuszczo pochodnych własnych

Dr Adrian Rymarczyk jest członkiem międzynarodowych towarzystw medycznych – m.in. ISAKOS (Międzynarodowe Towarzystwo Chirurgii Kolana, Artroskopii i Medycyny Sportowej), SSE (Europejskie Towarzystwo Chirurgii Kręgosłupa), STMS (Towarzystwo Nauki i Medycyny w Tenisie Ziemnym), ESSKA (Europejskie Towarzystwo Chirurgii Kolana i Artroskopii). Autor ponad 50 publikacji w pismach medycznych (m.in. Spine, European Spine Journal) i prezentacji na zjazdach i konferencjach medycznych, prowadził zajęcia dla studentów i lekarzy w trakcie specjalizacji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Uczestnik staży i stypendiów europejskich (Szwajcaria, Hiszpania, Anglia, Francja, Austria, Szwecja) oraz wielu zagranicznych specjalistycznych kursów i warsztatów. Aktualnie dr Rymarczyk jest wykładowcą i instruktorem na kursach Centrum Edukacji Medycznej w Warszawie. Jego pasja to wyprawy górskie, narciarstwo, jazda na rowerze i tenis ziemny.