dr n. med. Olga Warszawik-Hendzel

Dermatolog

Absolwentka I Wydziału Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracownik naukowy w Katedrze i Klinice Dermatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie poza praktyką kliniczną prowadzi zajęcia ze studentami Wydziału Lekarskiego. Wykładowca na podyplomowych studiach z medycyny estetycznej Centrum Kształcenia Podyplomowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

W Viva Derm od 2011 r. specjalizuje się w zabiegach dermatochirurgii, laseroterapii oraz w dermatologii klinicznej i estetycznej. Posiada wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu nieoperacyjnych zabiegów korygujących i modelujących wygląd twarzy oraz ciała. Pasjonuje się diagnostyką i leczeniem chorób owłosionej skóry głowy, w tym nadmiernego wypadania włosów u kobiet i mężczyzn.

Wykonuje następujące zabiegi  z zakresu medycyny estetycznej:

  • leczenie zmarszczek mimicznych
  • wypełnienie zmarszczek
  • kwas polimlekowy
  • redukcja i usuwanie zmarszczek osoczem
  • mezoterapia
  • lipoliza
  • peelingi medyczne
  • wysoko zaawansowane i nowoczesne metody laseroterapii

Według pacjentów jest pod każdym względem świetnym lekarzem. Zawsze sympatyczna, kompetentna i na bieżąco z wszelkimi nowościami w branży dermatologicznej. Pacjenci cenią ją za precyzyjne diagnozy i skuteczny plan leczenia. Jest niezwykle rzeczowa,  rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości i udzieli odpowiedzi na każde nurtujące Cię pytanie.

W ramach działalności naukowej zajmuje się wczesną diagnostyką stanów przednowotworowych i nowotworów skóry z wykorzystaniem nowoczesnych nieinwazyjnych metod obrazowania skóry takich, jak: dermoskopia, wideodermoskopia oraz konfokalna mikroskopia laserowa

Członek European Academy of Dermatology and Venerology, International Dermoscopy Society, European Society for Cosmetic & Aesthetic Dermatology oraz Stowarzyszenia Dermatologów Estetycznych. Ukończyła kurs dermoskopii na Uniwersytecie Medycznym w austriackim Graz oraz kurs konfokalnej mikroskopii laserowej na Uniwersytecie Medycznym w Berlinie.

Autorka i współautorka licznych publikacji naukowych. Swoją wiedzę z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej poszerza podczas zjazdów i kursów oraz na kongresach krajowych i międzynarodowych.