Dermapen – innowacyjny zabieg mikronakłuwania skóry.

Piękna, promienna i młodzieńcza skóra? Dermapen Warszawa i okolice – sprawdź naszą ofertę. Instytut medycyny regeneracyjnej Viva Derm. Zapraszamy!

Dermapen: piękno i młodzieńczy blask w mgnieniu igły

W dzisiejszych czasach pielęgnację skóry postrzegamy jako rytuał, któremu poświęcamy coraz więcej uwagi. Każdy z nas pragnie cieszyć się pięknym i zdrowym wyglądem, dlatego częściej sięgamy po nowoczesne metody poprawy kondycji naszej cery. Jednym z innowacyjnych zabiegów, które zdobywają uznanie w świecie dermatologii estetycznej, jest Dermapen. Co to takiego? Na czym polega? Jak się przygotować do zabiegu? Czy jest bolesny? Na te oraz inne pytania odpowiadamy w niniejszym artykule. Zapraszamy!

Co to jest Dermapen?

Dermapen to niewielkie urządzenie, które okazało się być prawdziwą innowacją w dziedzinie profesjonalnej pielęgnacji skóry dzięki wprowadzeniu tzw. techniki mikronakłuwania. Jest to procedura, która polega na kontrolowanym wykonywaniu mikroskopijnych nakłuć skóry. Dermapen z zewnątrz przypomina nieco długopis (stąd też jego nazwa – pen w języku angielskim oznacza właśnie długopis lub pióro do pisania), wewnątrz zaś skrywa całe mnóstwo ultracienkich igiełek. Specjalista zbliża urządzenie do skóry i wykonuje nakłucia na powierzchni skóry twarzy. W efekcie, w miejscach nakłucia, pobudzone zostają naturalne procesy regeneracji i produkcji kolagenu.

Dla kogo jest Dermapen?

Zabieg z zastosowaniem urządzenia Dermapen – dla kogo będzie najlepszy? Badania wykazują, że technika mikronakłuwania przynosi zaskakująco dobre rezultaty u osób borykających się z różnymi problemami skórnymi: począwszy od zmarszczek, poprzez trądzik i rozszerzone pory, aż po blizny i przebarwienia.

Niezależnie od wieku, płci oraz typu cery, zabieg przyniesie Ci wiele korzyści, a przy tym będzie dla Ciebie bezpieczny. A zatem – nieważne, jaki efekt chcesz uzyskać, warto wypróbować na własnej skórze, jak zbawiennie działa metoda mikronakłuć.

Dermapen – korzyści, jakie zaobserwujesz u siebie po zabiegu

  • Stymulacja produkcji kolagenu – zabieg mikronakłuwania pobudza skórę do wzmożonej produkcji kolagenu, co przekłada się na jej zauważalne ujędrnienie oraz zwiększenie elastyczności i gęstości.

  • Redukcja blizn i przebarwień: Dermapen skutecznie redukuje widoczność blizn potrądzikowych oraz minimalizuje różnego rodzaju przebarwienia.

  • Zmniejszenie zmarszczek: regularne sesje mikronakłuwania mogą pomóc w zredukowaniu drobnych zmarszczek.

  • Poprawa tekstury i kolorytu skóry: po wykonaniu serii zabiegów, skóra staje się gładka i jednolita, a jej tekstura wyraźnie poprawia się.

Jak wygląda zabieg z użyciem Dermapen?

Każdy zabieg wykonywany w Instytucie piękna Viva Derm, jest poprzedzony wstępną konsultacją. W trakcie spotkania, nasz specjalista zapyta Cię o Twoje oczekiwania i cele, obejrzy Twoją skórę, a następnie zaproponuje konkretny plan zabiegu. Opowie również o tym, jak sam zabieg będzie przebiegał, jakich wrażeń możesz się spodziewać, a także kiedy zauważysz pierwsze efekty.

Następnie specjalista przygotuje Cię do rozpoczęcia zabiegu. Oczyści Twoją skórę, a następnie nałoży na nią znieczulenie miejscowe w postaci specjalnego kremu. Dzięki temu zapewni Ci komfort w trakcie przebiegu całej procedury.

Teraz nadchodzi ten moment, w którym Dermapen wkracza na scenę. Specjalista zbliża Dermapen do Twojej twarzy. Głowica urządzenia delikatnie nakłuwa Twoją skórę. Masz na twarzy znieczulenie – możesz zatem odczuwać zabieg jako bezbolesny masaż.

– Gdy proces mikronakłuwania zostanie zakończony, czas na specjalny preparat. W zależności od indywidualnych potrzeb Twojej skóry, wybiorę egzosomy, preparat na zmarszczki, na blizny, na przebarwienia itd. Dzięki nakłuwaniu, substancje te przenikną do głębszych warstw skóry. Następnie nałożę maskę kojącą, której wybór również będzie zależeć od typu cery i jej potrzeb. W międzyczasie otrzymasz zalecenia oraz wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry po zabiegu – mówi dr Barbara Walkiewicz – Cyrańska.

Ale to jeszcze nie koniec! Mimo iż właśnie opuszczasz Instytut Viva Derm – to właśnie w tej chwili dzieje się prawdziwa magia. Komórki Twojej skóry zostały już bowiem pobudzone i produkują nowy kolagen. Już niebawem zauważysz rezultat ich pracy!

Dermapen w Viva Derm – sprawdź na własnej skórze!


Wciąż się zastanawiasz? A może warto po prostu spróbować, aby przekonać się, jak wyjątkowym zabiegiem jest mikronakłuwanie skóry? To naturalny sposób na pobudzenie procesów, które i tak zachodzą w Twojej skórze, ale z wiekiem ilość produkowanego kolagenu staje się coraz mniejsza. Dermapen stymuluje jego wytwarzanie, a efekty tego działania często przerastają oczekiwania pacjentów. Skóra naturalnie się regeneruje.

Masz ochotę na “efekt wow”? Sprawdź naszą ofertę i umów się na pierwszą konsultację!

Bibliografia

  1. Amer, M., Farag, F., Amer, A., ElKot, R., & Mahmoud, R. (2018). Dermapen in the treatment of wrinkles in cigarette smokers and skin aging effectively. Journal of Cosmetic Dermatology, 17(6), 1200-1204
  1. Saadawi, A. N., Esawy, A. M., Kandeel, A. H., & El‐Sayed, W. (2019). Microneedling by dermapen and glycolic acid peel for the treatment of acne scars: comparative study. Journal of cosmetic dermatology, 18(1), 107-114
  1. Singh, A., & Yadav, S. (2016). Microneedling: Advances and widening horizons. Indian dermatology online journal, 7(4), 244
  1. Iriarte, C., Awosika, O., Rengifo-Pardo, M., & Ehrlich, A. (2017). Review of applications of microneedling in dermatology. Clinical, cosmetic and investigational dermatology, 289-298
  1. Fertig, R. M., Gamret, A. C., Cervantes, J., & Tosti, A. (2018). Microneedling for the treatment of hair loss?. Journal of the European Academy of Dermatology and Venereology, 32(4), 564-569

Czytaj więcej

Wszystko co musisz wiedzieć o biostymulatorach tkankowych – artykuł własny

Leczenie migreny i bruksizmu – alternatywne zastosowania toksyny botulinowej

Jak dbać o skórę po zabiegu laserowym – najlepsze praktyki i porady.